Autor Wątek: Znowu Berek :D  (Przeczytany 25780 razy)

Offline playaz87

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 17
Znowu Berek :D
« dnia: 2020 07 17, 16:07:21 »
Regen za słaby - to każdy przyzna. Więc myślę, że co 10sek 80 hp było by ok.

Dla porównania mamy:
Puszka: 6sek/60hp co daje 30sek/300hp (nie wliczając magika do uzdro czy anatomii)
Berek: 15sek/50hp co daje 30sek/100hp (nie ma możliwości buffa z magików)

Po zmianie wyglądało by to tak:
Puszka: 6sek/60hp co daje 30sek/300hp (nie wliczając magika do uzdro czy anatomii)
Berek: 10sek/80hp co daje 30sek/240hp (nie ma możliwości buffa z magików) - dalej gorzej ale już by fajnie heal wchodził jednorazowy.

Teraz można wprowadzić tak samo progi z dexa, można również dla lepszej regeneracji dać dodatkowo skill uzdrawianie, który to polepszy. Tym samym dając wybór - tamer, czy regen. Zrównało by to skillcapa z takim wiernym np. (Pomijając, że wszystko ma za darmo).

Jeśli chodzi progi to powyżej 75dex berkiem nie ma sensu, a mieć więcej niż 100 str nie można. Za to pucha ze 100dex... ;)

Wszystko ma blesa +30 - berkowi również podnieść do 30 str i dex - by to był dobry bonusik do pvm.

Myślę, że tak prosta zmiana fajnie by wpłynęła na wybór postaci do pvm, a tym samym nie zachwiała balansem w pvp.

Nawet jeśli to zmiana parametrów takich jak liczba hp co ile sekund to hop siup - lepiej sobie popatrzeć, potestować niż nic nie robić przez 6 lat :P

 

Offline buners

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 65
Odp: Znowu Berek :D
« Odpowiedź #16 dnia: 2020 07 30, 07:35:12 »
Chciał bym dodać coś od siebie. Berek jest całkiem całkiem jeżeli chodzi o mnie. Mam berka sporo czasu i zasadniczo z innymi rzeczami umiałem się pogodzić (leczenie, stamina, słaby drop magików, itp. ) to jedno mnie zasadniczo odpycha od grania nim. Mianowicie przerwa pomiędzy spożyciem czarnego grzyba i dwuminutowa klątwa na statystyki. Mag blessa może jednego po drugim, wierny bless czy butla tak samo, lik wcina tojada i dalej leci a berek ... bywa że otoczony przez moby, no cóż... berek odpoczywa na leżąco.  Jak by można było prosić o rozważenie tej zmiany był bym wdzięczny.

Offline playaz87

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 17
Odp: Znowu Berek :D
« Odpowiedź #17 dnia: 2020 07 30, 10:42:21 »
Nikt nie mówi, żeby z niego tanka robić. Nie chodzi mi o pvm wogle w sumie. Bardziej podchodzę do tej klasy ze strony pvp. Na dzień dzisiejszy ta klasa jest w tego typu rozgrywce zwyczajnie niegrywalna. I naprawdę ten kto twierdzi inaczej nie ma pojęcia o tym albo mierzył się z ludźmi, którzy nie ogarniają właśnie podstawowych bindów albo makr (co można wywnioskować, że tak jest po wypowiedziach niektórych osób). Z taką częstotliwością leczenia - czyli obecnie najsłabszą, z tak dużą przepaścią od innych klas - możesz tylko liczyć na naprawdę niesamowitego farta, że akurat Ty kogoś trafisz kilka razy pod rząd, a nie on Ciebie. I to jest kwestia 4-7 sekund aby kogoś dobić 1v1. Gdy szale się odwrócą ten ktoś ma aż 15-45 sekund by za Tobą biegać i Cię próbować trafić i dobić. Czy nikt nie widzi tej różnicy?? 6s vs 15s ? 12s vs 30s ? 18s vs 45s ? Przecież to aż 3 razy gorzej! I nic tego Berka nie ratuje przecież. Ma wszystko gorsze od zwykłej puchy nawet, a jest to dodatkowy skill bojowy. Jego bola często nie trafia, ma słaby zasięg (tylko komuś chuchając na kark można dorzucić), jej czas trwania jest zdecydowanie za krótki, bo się zwyczajnie nie da przez ten czas w większości przypadków kogoś dogonić - jedynie dodatek do combo o ile "wejdzie" coś wprowadza. Wogle useless w porównaniu z możlilwościami innych klas. I naprawdę gadanie, że ktoś tą klasą wymiata w pvp jest śmieszne... Takim wiernym można uwalić dwóch naraz takich super berków i to wcale jakoś za specjalnie się nie starając - no chyba, że ma się pecha i faktycznie częściej berki będa hitować. I proszę naprawdę nie wypisywać bzdur pokroju - "Berek jest kozak, kładę każdego 1v1, jak nie potrafisz to nie umiesz grać" - no sorry ale nie. Bez mega farta możesz pomarzyć :)

Offline playaz87

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 17
Odp: Znowu Berek :D
« Odpowiedź #18 dnia: 2020 07 30, 12:30:11 »
A co do klątwy... No to jak wspomniałem, za to co oferuje, to dodatkowy strzał w kolano :) Bez magicznych grzybków, które dropia gdzieś tam, a czasem nie dropią ;) No to ani rusz :)

Vibo

  • Gość
Odp: Znowu Berek :D
« Odpowiedź #19 dnia: 2020 08 05, 14:11:25 »
Zwykly placz zwyklego randoma :(((((((((((( grzybow magicznych jest na serwerze wiecej niz czarnych :) propozycja z zadka na NIE:)

Offline playaz87

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 17
Odp: Znowu Berek :D
« Odpowiedź #20 dnia: 2020 08 06, 15:39:27 »
Zwykly placz zwyklego randoma :(((((((((((( grzybow magicznych jest na serwerze wiecej niz czarnych :) propozycja z zadka na NIE:)

Twoja wypowiedź jest nic nie wartym spamem. Więc proszę nabijaj sobie posty w innym temacie. Poza tym jest niezgodna z prawdą i pozbawiona jakichkolwiek argumentów, które mogłyby w jakikolwiek sposób potwierdzić Twoją tezę. Naprawdę zachowanie złośliwe jest dla przedszkolaków. Fajnie by było poruszyć ten temat jak należy - konkretne wypowiedzi, logiczne, za czy przeciw z argumentami jak na ludzi inteligentnych i dorosłych przystało. Aby ten temat nie został zaśmiecony i naprawdę do czegoś zaprowadził. Nie grałeś tą klasą, to się nie wypowiadaj proszę albo przynajmniej jak wspomniałem, rozwiń swoją myśl dlaczego uważasz, że to zły pomysł. Naprawdę byłoby świetnie.
« Ostatnia zmiana: 2020 08 06, 16:05:49 wysłana przez playaz87 »

Offline Depeche

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 6
Odp: Znowu Berek :D
« Odpowiedź #21 dnia: 2020 09 02, 23:54:11 »
.
« Ostatnia zmiana: 2020 10 20, 21:54:05 wysłana przez Depeche »

Offline Nim_Dragonus

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 122
Odp: Znowu Berek :D
« Odpowiedź #22 dnia: 2020 11 22, 22:09:40 »
Berek i jego "balans" był głównym powodem, dla którego swego czasu przestałem grać. Wytrzymałem i tak o kilka lat za długo. W końcu znalazłem trochę sił i zrobiłem tę puchę więc miałem porównanie - niebo a ziemia. Potem po "poprawie" berka wróciłem do niego no i... i znowu żałuję :)
Ze statami 9/9 utrzymanie ognistej harpii w demonie nie jest gwarantowane, gdzie fanatyk bierze ich 3 i stoi :D
No generalnie... eh.
Kiedyś, ale to chyba na samym początku berek był sensowny. To była klasa, która faktycznie w PVP ciachała najmocniej z wojów kosztem tego, że trzeba było uważać na klatwę +  pvm było się bezużytecznym. To było dosyć sprawiedliwe coś za coś. Później udupiono i od tamtego czasu berek nie jest mocny ani w pvp ani w pvm ani w ogóle w niczym. Trochę go powiedzmy "wyrównano", co moim zdaniem jest bez sensu bo jak mamy wszystkie klasy równać do siebie to lepiej już zrobić jedną i się bawcie.
Dla mnie jedyny sens różnych klas jest taki, żeby miały coś lepszego a coś gorszego, żeby czymś się wyróżniały. Np. lik powinien mieć dużo hp i szybką regenerację ale bić w miarę słabo (ale za to z ukrycia i z zaskoczenia :} ), berek powinien być w miarę kruchy ale za to sprzedawać największe bomby na serwerze itp. Niech klasy się różnią od siebie... no ale trochę chyba na to za późno :}

Offline playaz87

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 17
Odp: Znowu Berek :D
« Odpowiedź #23 dnia: 2020 11 25, 23:38:37 »
No Nimek dziękuje za sensowną wypowiedź, która się pokrywa z prawdą :) Ale tak jak mówisz - za późno ;)

Offline Emka

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 949
  • Czarno to widzę
Odp: Znowu Berek :D
« Odpowiedź #24 dnia: 2020 12 02, 08:28:37 »
Berek i jego "balans" był głównym powodem, dla którego swego czasu przestałem grać. Wytrzymałem i tak o kilka lat za długo. W końcu znalazłem trochę sił i zrobiłem tę puchę więc miałem porównanie - niebo a ziemia. Potem po "poprawie" berka wróciłem do niego no i... i znowu żałuję :)
Ze statami 9/9 utrzymanie ognistej harpii w demonie nie jest gwarantowane, gdzie fanatyk bierze ich 3 i stoi :D
No generalnie... eh.
Kiedyś, ale to chyba na samym początku berek był sensowny. To była klasa, która faktycznie w PVP ciachała najmocniej z wojów kosztem tego, że trzeba było uważać na klatwę +  pvm było się bezużytecznym. To było dosyć sprawiedliwe coś za coś. Później udupiono i od tamtego czasu berek nie jest mocny ani w pvp ani w pvm ani w ogóle w niczym. Trochę go powiedzmy "wyrównano", co moim zdaniem jest bez sensu bo jak mamy wszystkie klasy równać do siebie to lepiej już zrobić jedną i się bawcie.
Dla mnie jedyny sens różnych klas jest taki, żeby miały coś lepszego a coś gorszego, żeby czymś się wyróżniały. Np. lik powinien mieć dużo hp i szybką regenerację ale bić w miarę słabo (ale za to z ukrycia i z zaskoczenia :} ), berek powinien być w miarę kruchy ale za to sprzedawać największe bomby na serwerze itp. Niech klasy się różnią od siebie... no ale trochę chyba na to za późno :}


Za późno, bo cały czas się dokłada a nie odejmuje. U nas balans zazwyczaj wygląda na dodawaniu i ulepszaniu rzeczy, a nie nerfieniu. W końcu napotykasz sufit i jest problem :-). Dodatkowo ekonomia na DMce stanęła w miejscu w takim stopniu, że kosztowność wiernego przestała mieć znaczenie - wręcz odwrotnie, farmienie kości demona i Ohhi + znalezienie stolarza jest trudniejsze od wyfarmienia kilka tysięcy Tyta.

To samo co piszesz Nimek również tyczy się broni, gdzie kiedyś one się różniły nie tylko grafiką, ale również specami. I niestety zamiast to ogarnąć, wszystko zaorano i zrównano do jednego, nijakiego + Skoxanie bojówki to jeden dzień -> Skończył się handel bronią i sens ich rodzaju. Bo każdy zmienia bojówkę zależnie od tego ile cudaków trzyma w skrzyni.

Przez co gra jest jeszcze bardziej przytłaczająco nudniejsza i mniej rozwojowa.

Offline Nim_Dragonus

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 122
Odp: Znowu Berek :D
« Odpowiedź #25 dnia: 2021 02 02, 11:06:32 »
Edit: znowu wywaliłem berka, czekam na następny "balans".
Jeśli jakiś skrypter chce wytyczne to zapraszam na pw HEHE

Offline Kox_Rox

  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 308
Odp: Znowu Berek :D
« Odpowiedź #26 dnia: 2021 02 02, 12:28:51 »
Cholera, kiedyś nawet był sens używania kolczugi. Pamiętam że miałem różne rodzaje broni bo faktycznie się różniły. Dużo rzeczy się różniło, ale postanowiono wszystko wyrównać i teraz mamy typowe mmorpg/crpg gdzie każda broń działa tak samo i rózni się tylko dmg.


A tu drobna anegdotka, otóż zalogowałem się dzisiaj z swoim 69/64 zdobytym w trudach w ciagu jakis 8-10 lat gry (nie lubiłem i nie potrafiłem koxać, a latanie ze znajomymi na mapy orka sprawiało mi przyjemność, no co :D), a tu mi jakiś gość mówi że jak sobie zapomne te 30 inta które mi się zrobiło to mogę sobie dać 70/70 staty. XD
Cytuj
chociaz sa osoby ktore nawet tepe wcisanie kalwisza potrafia zmienic w cos naprawde ekstra...

Offline Nim_Dragonus

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 122
Odp: Znowu Berek :D
« Odpowiedź #27 dnia: 2021 02 02, 13:12:45 »
No prawda, może Cię to trochę zaboleć. Z drugiej strony - gdyby nie to, nie mielibyśmy żadnego nowego gracza. Zdajesz sobie sprawę, że trudno jest znaleźć kogoś, kto poświęci teraz kilka lat gry żeby chociaż móc buty zawiązać dinozaurom chodzącym po tym shardzie ;-)
Tak - zrównanie tarcz czy broni to kolejny dziwny pomysł. Z tarczami bym zrobił np coś takiego, że im większa tarcza tym więcej hamuje obrażeń, ale mniejsza szansa na uniknięcie ciosu (nawet jest w tym pewna logika). W małej tarczy częściej unikniemy ciosu, ale jak już dostaniemy to mocniej. Drewniana tarcza berka - średnio hamuje obrażenia i średnio unika ciosu, ale daje szansę, że odbijemy część obrażeń na zasadzie reactiva (agresywność berka, coś w stylu ciosu z tarczy przy odbijaniu broni przeciwnika) - powiedzmy ok. 15 dmg. I już coś się w tej walce dzieje, coś można kombinować.

Offline swider

  • Gracze DM
  • Zarejestrowany
  • Wiadomości: 76
Odp: Znowu Berek :D
« Odpowiedź #28 dnia: 2021 02 03, 12:59:45 »
Rzeczywiście troszkę brakuje tej różnorodności. Idąc trochę pod prąd nie buffowałbym jakoś mega mocno berka - uważam że wierny jest za mocny. :)